26 მაისი -საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიებების პროგრამა

26 მაისი -საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი ღონისძიებების პროგრამა

► 09 : 00-18 :00 სამხედრო ტექნიკის გამოფენა რუსთაველის რკალი ;

► 11: 00 კორნელი კეკელიძის სახელობის ხელნაწერთა ეროვნული ცენტრის გამოფენის გახსნა ,,საქართველოს ევროპული ისტორიის ფურცლები"; კოლხური კულტურის მუზეუმი;

► 11:00 ვიქტორ კრატასიუკის სახელობის საერთაშორისო რეგატა აკადემიურ ნიჩბოსნობაში 
აკადემიური ნიჩბოსნობის სასპორტო სკოლა მდინარე კაპარჭა;

► 11:00 ვიქტორ კრატასიუკის სახელობის საერთაშორისო რეგატა საბაიდარო და კანოეთ ნიჩბოსნობაში 
კანოე-კაიაკის სკოლა მდინარე კაპარჭა;

► 12:00 საქართველოს დამოუკიდებლობის დღისადმი მიძღვნილი საზეიმო მსვლელობა; ანდრია პირველწოდებულის სახელობის ტაძრიდან საკათედრო ტაძრამდე;

► 12:00-1800 საქართველოს პროფესიული კოლეჯებისა და უმაღლესი სასწავლებლების გამოფენა; ცენტრალური პარკი;

► 12:00-18:00 ხალხური რეწვისა და გამოყენებითი ხელოვნების ნამუშევრების გამოფენა-გაყიდვა; ცენტრალური პარკი;

► 12:00-18:00 სახელოვნებო ცენტრის გამოფენა-ჩვენება, მიძღვნილი შოთა რუსთაველის 850 წლისთავისადმი; ნახატების კონკურსი „ერთიანი საქართველო“; ცენტრალური პარკი;

► 12:00-18:00 კოალიცია სოციალური რეფორმებისათვის შშმ ბავშვთა დღის ცენტრის ნამუშევრების გამოფენა; ცენტრალური პარკი;

► 12:00-18:00 საბიბლიოთეკო გაერთიანება-ვკითხულობთ ვეფხისტყაოსანს (პოემის კითხვა ქართულ,ინგლისურ,ფრანგულ,რუსულ, გერმანულ ენებზე); ცენტრალური პარკი;

► 12:00-18:00 ტურისტული საინფორმაციო ცენტრის გამოფენა ცენტრალური პარკი;

► 12: 30-13:00 სტუდენტური კონცერტი - საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ჯგუფი „ალტერაცია“; 
ცენტრალური პარკი;

► 12: 30 ჭადრაკისა და შაშის სკოლის საჩვენებელი თამაშები ცენტრალური პარკი;

► 12: 30 კრივის სკოლის საჩვენებელი ორთაბრძოლები ცენტრალური პარკი;

► 12:30 კრივის სკოლა „ლიდერი“-ს საჩვენებელი ორთაბრძოლები ცენტრალური პარკი;

► 12: 30 აღმოსავლური ორთაბრძოლები საჩვენებელი სპარინგი ცენტრალური პარკი;

► 12: 30 ჭიდაობის კომპლექსური სასპორტო სკოლის საჩვენებელი შეჯიბრი ცენტრალური პარკი

► 12:30 ფეხბურთის სკოლის საჩვენებელი თამაში ცენტრალური პარკი;

► 13:00-14:00 წარჩინებულ მოსწავლეთა დაჯილდოება; ცენტრალური პარკი;

► 14:00-14;30 ილიას სახელმწიფო უნივერსიტეტის ჯაზ-ბენდის კონცერტი ცენტრალური პარკი;

► 14:30-15:10 საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის ჯგუფი „მედიატორი“-ს კონცერტი ცენტრალური პარკი;

► 15:10-15 :40 თბილისის ი. ჯავახიშვილის სახელობის სახელმწიფო უნივერსიტეტის მოცეკვავეთა ჯგუფების - „თსუ-ჰიპჰოპი“ და „თსუ-მოდერნი“ კონცერტი ცენტრალური პარკი;

► 13:00-17:00 სპორტული ღონისძიებები; ცენტრალური პარკი;

► 16:00-19:00 კონცერტი
(ადგილობრივი შემსრულებლების მონაწილეობით); ცენტრალური პარკი

► 19: 00 დასკვნითი კონცერტი - ჯგუფი „ფორტე“ ცენტრალური პარკი.

კომენტარები

Close
Close